background img
Јан 20, 2018
3706 Views
Коментарите се исклучени на Безглутенска мусака од зеленчук

Безглутенска мусака од зеленчук

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=ZgpHPzyyNhc” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

2 супени лажици Mасло
1 главица Кромид
200 мл Доматно пире
1 супена лажица Босилек
1 супена лажица Вегета
1 супена лажица Шеќер
200 гр Просо
2 Тиквички
300 гр Компири
2 Јајца
200 мл Млеко

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Главно јадење
Mr. Jackson
@mrjackson