Десерти

Брза торта без брашно

Состојки:

400 гр Гриз
1 л Кефир
5-6 Јајца
200 гр Шеќер
Половина лажица Сол
1 лажица Прашок за пециво
20 гр Путер
Ванила

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Чоколадна торта без печење

mojakujna

Торта “Изненадување во кутија” со малини

mojakujna

Торта со чоколаден пудинг и банани

mojakujna