background img
Фев 6, 2018
6401 Views
Коментарите се исклучени на Брз колач со банани

Брз колач со банани

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=wpwxk_XLh0Y” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

120 гр Пудинг од ванила
200 гр Шеќер
1 л Млеко
250 гр Маргарин
180 мл Кисела павлака
300 гр Бисквити
5-6 Банани

Декорација:
200 мл Слатка павлака

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson