background img
Дек 22, 2017
2418 Views
Коментарите се исклучени на Бурек со леќа на турски начин

Бурек со леќа на турски начин

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Er4ju9HkQoc&t=11s” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

1 чаша Зелена леќа
1 сецкан Кромид
4 лажици Растително масло
1 лажичка Сол
Половина лажичка Црн пипер
1 лажичка црвен пипер
3 големи Кори
Прашок за пециво
Половина чаша Млеко
Половина чаша Вода
Половина чаша на Растително масло
2 жолчки од Јајце
Ким или Сусам

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson