Чорба

Вкусна супа со печурки

Состојки:

200 гр Печурки
1 главица Кромид
1 Пиперка
1 Морков
1 Домат
65 гр Ориз
Магдонос
1 лажиче Сол
1 лажица Масло
1 Жолчка
1 лажица Оцет
1 чаша Јогурт
1 лажица Брашно

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Традиционална шкембе чорба

mojakujna

Телешка Чорба

мојакујна

Крем супа од тиква

мојакујна