background img
Јан 14, 2018
3814 Views
Коментарите се исклучени на Домашна кифла со шунка и кашкавал

Домашна кифла со шунка и кашкавал

Објавено од

Состојки:

500 гр Брашно
70 гр Путер
2 Жолчки од јајце
1 Јајце
250 мл Млеко
1 Свеж квасец
1 лажичка Шеќер
1 лажичка Брашно
100 гр Мисиркина шунка
100 гр Кашкавал
Црн ким
Сусам

Категорија:
Доручек