Паста

Домашни тортиљи

Состојки:

350 гр Брашно
150 гр Пченкарно брашно
Половина кесичка Прашок за пециво
50 мл Маслиново масло
250 мл Топла вода
Месо, Зеленчук и Сирење по вкус

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Лазања Болоњезе

мојакујна

Тестенини со спанаќ и пилешко месо

mojakujna

Потпечени макарони со мелено месо

mojakujna