background img
Јан 10, 2018
3213 Views
Коментарите се исклучени на Едноставен колач со вишни и ореви

Едноставен колач со вишни и ореви

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=NnBf65s2S1U” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Тесто:
6 Јајца
150 гр Шеќер
50 гр Брашно
30 гр Какао во прав
1 Ванилин шеќер

Крем:
100 мл Млеко
100 гр Шеќер
200 гр Мелени ореви
120 гр Путер (растопен)

Фил:
250 гр Џем од вишни
50 мл Вода
1 чаша Ракија (по желба)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson