Салата

Едноставна и вкусна салата со конзервиран грав

[TS-VCSC-Youtube content_youtube=”https://www.youtube.com/watch?v=a7nSpzoCe9I” video_start=”0″ video_end=”7200″ video_controls=”0″ video_infobar=”false” video_modest=”true”]

Состојки:

1 конзерва грав
120 гр маринирани печурки
3 варени јајца
2 супени лажици мајонез
млад кромид
марула
сол

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Салата „Изненадување“ со пилешко месо

mojakujna

Компир салата со виршли

mojakujna

Царска салата ( Зимница)

мојакујна