background img
Јан 15, 2018
3855 Views
Коментарите се исклучени на Еклери на турски начин

Еклери на турски начин

Објавено од

Состојки:

1 пакетче Пишкоти (24 парчиња)

Фил:
2 чаши Млеко
2 супени лажици Брашно
3 супени лажици Шеќер
1 Јајце
100 гр Павлака
1 пакетче Ванилин шеќер

Шербет:
1 чаша Шеќер
1 чаша Вода
1 лажиче Сок од лимон

Чоколаден сос:
2 чаши Млеко
2 супени лажици Какао
1 супена лажица Пченкарно брашно
80 гр Горчливо чоколадо
4 супени лажици Шеќер
1 супена лажица Путер

Тагови:
·
Категорија:
Десерти