background img
Јан 20, 2018
3893 Views
Коментарите се исклучени на Зајачко месо со зеленчук

Зајачко месо со зеленчук

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=mNLaUmRdP7w” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

1 Зајак
1 кг Кромид
2 главици Лук
400 гр Сецкани домати
150 мл Бело вино
2 лажици Брашно
300-400 мл Вода од варењето на зајакот
Ловоров лист
Мелен црн пипер
Црн пипер – зрна
Црвен пипер
Масло
Сол
Магдонос

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Месо
Mr. Jackson
@mrjackson