Риба

Како да зготвите лосос

2 котлети лосос (500 гр.)
сол
пипер
3-4 компири (400 гр.)
60 мл. млеко
40 гр путер
аспарагус
3 лажици. маслиново масло
2 чешниња лук
лимон

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Печена ципура со лук, печурки и домати

mojakujna

Крап со ориз и грашок

mojakujna

Скуши во доматен сос во рерна

mojakujna