background img
Јан 23, 2018
4063 Views
Коментарите се исклучени на Карамела торта

Карамела торта

Објавено од

Состојки:

Тесто:
5 Јајца
200 гр Шеќер
200 гр Брашно
50 гр Нишесте
90 гр Карамела
90 мл Масло
50 мл Ладна вода
2 супени лажици Прашок за пециво
1/3 кафена лажица Сол
1/2 кафена лажица Ванилин шеќер
1 кафена лажица Кардамон

Крем:
500 мл Слатка павлака
250 гр Карамела

Фил:
2 кафени лажици Инстант кафе
250 мл Вода
4 супени лажици Шеќер

Декорација:
20 гр Какао во прав

Категорија:
Десерти