background img
Јан 12, 2018
4490 Views
Коментарите се исклучени на Киндер торта

Киндер торта

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=9lrbXcf-xVM” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Торта:
2 Јајца
4 супени лажици Шеќер во прав
Половина чаша Слатка павлака
Половина чаша Растително масло
Лажица и половина Какао
4 супени лажици Брашно
5 гр Прашок за пециво
5 гр Ванила (или Екстракт од ванила)

Фил:
200 гр Шлаг пена
1 пакетче Шлаг во прав
1 супена лажица Мед
1 лажичка Сок од лимон

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson