Десерти

Колач со афион

Состојки:
-3 Јајца
-200 гр Шеќер
-1 пакетче Ванилин шеќер
-150 мл Јогурт
-100 мл Масло
-1 пакетче Прашок за пециво
-150 гр Брашно
-150 гр Семе од афион
-150 гр Чоколадо
-50 гр Путер

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Чоколадна Торта Со Палачинки

мојакујна

Штрудли со чоколада

мојакујна

Карамела торта

mojakujna