Десерти

Колач со вишни

Состојки:

5 Јајца
300 гр Шеќер
1 пакетче Ванилин шеќер
300 гр Брашно
200 мл Јогурт
150 мл Масло
1 пакетче Прашок за пециво
500 гр Вишни
30 гр Гриз
Шеќер во прав

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Торта “Изненадување во кутија” со малини

mojakujna

Уникатни макаронс колачи – лубеници

mojakujna

Чоколадна Торта Со Палачинки

мојакујна