background img
Дек 23, 2017
2552 Views
Коментарите се исклучени на Колач со чоколадо и банана

Колач со чоколадо и банана

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=p0H0B88XsIA” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

200 гр Шеќер
120 гр Брашно
1 кесичка Ванилин шеќер
40 гр Какао
1 лажичка Прашок за пециво
1 лажичка Сода бикарбона
1 Банана
1 Јajцe
120 мл Топла вода
60 мл Млеко
60 мл Масло

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson