background img
Јан 19, 2018
4064 Views
Коментарите се исклучени на Компир салата со виршли

Компир салата со виршли

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Qd9YGaa5Y8k” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

800 гр Варени компири
150 гр Јаболка
100 гр Краставички
1 Црвен кромид
120 гр Крем сирење
75 гр Мајонез
Сол
Црн пипер

Декорација:
Кисели краставички
Виршли
Половина јаболко
Магдонос

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Салата
Mr. Jackson
@mrjackson