background img
Дек 7, 2017
1353 Views
Коментарите се исклучени на Крап со ориз и грашок

Крап со ориз и грашок

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=wpKVzMRfYUs”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

1 крап (околу 1,5 кг)
400 гр печурки
2 главици кромид
100 гр замрзнат грашок
100 гр ориз
1 варено јајце
1 лажиче црн бибер
1 лажиче вегета
сол по вкус
1 лимон

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Риба
Mr. Jackson
@mrjackson