background img
Јан 15, 2018
3205 Views
Коментарите се исклучени на Крем супа од домати

Крем супа од домати

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=kxdz8mcommg” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

500 гр Домати
3 Моркови
1 супена лажица Оцет
50 гр Сирење
Сол, Црн пипер и Зејтин (по вкус)
Сушен босилек
1 Тврдо варено јајце

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Чорба
Mr. Jackson
@mrjackson