background img
Ное 23, 2018
10146 Views
Коментарите се исклучени на Крем супа од тиква

Крем супа од тиква

Written by

Тиква – 1 кг (исчистена)
Праз – 1 дршка
Кромид – 1 главица
Моркови – 1 парче
Целер – 1 тенко парче
Ѓумбир – 1 парче
Павлака – 100 мл.
Маслиново масло – 4 лажици
Сол
Коријандер

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Чорба
Mr. Jackson
@mrjackson