background img
Јан 2, 2018
3035 Views
Коментарите се исклучени на Крцкави макарони со сирење

Крцкави макарони со сирење

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=d-XH3QmsZTM” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

300 мл Млеко
100 гр Макарони
Сол
Црн пипер
200 гр Рендано сирење
75 гр Домати (сецкани)
75 гр Лебни трошки
Свеж магдонос

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Паста
Mr. Jackson
@mrjackson