Паста

Крцкави макарони со сирење

Состојки:

300 мл Млеко
100 гр Макарони
Сол
Црн пипер
200 гр Рендано сирење
75 гр Домати (сецкани)
75 гр Лебни трошки
Свеж магдонос

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Тестенини во пикантен сос од зеленчук

mojakujna

Моцарела стапчиња со доматен сос

mojakujna

Тестенини со спанаќ и пилешко месо

mojakujna