background img
Дек 9, 2017
1374 Views
Коментарите се исклучени на Крцкави турски погачи

Крцкави турски погачи

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=8IGZ-mB3n5o”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

100 гр Путер
100 мл Растително масло
2 Јајца
Половина чаша млеко
1 Супена лажица прашок за пециво
1 Супена лажица сол
500 гр Брашно
Фета сирење
Белка од јајце(за премачкување)
Трошки леб
Маслинки

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Погачи
Mr. Jackson
@mrjackson