Десерти

Куглоф со чоколаден фил

Состојки:

4 Јајца
1 чаша Шеќер
Половина чаша Масло
1 чаша Млеко
Две и половина чаши Брашно
1 пакетче Прашок за пециво
1 пакетче Чоколаден пудинг
400 мл Млеко
2 лажици Шеќер

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Чоколадна торта со јагоди

мојакујна

Како да исечете Ананас

мојакујна

Торта “Изненадување во кутија” со малини

mojakujna