Паста

Лазања Болоњезе

Состојки:

масло за готвење
150 гр. кромид
4 чешниња лук
1 кг. мелено јунешко месо
50 мл. ворчестер сос
сол и бибер
800 мл. доматен сос
1 пакување лазањи
650 гр. кашкавал ајдамер
500 мл. бешамел сос

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Шпагети болоњезе на поинаков начин

mojakujna

Тестенини во пикантен сос од зеленчук

mojakujna

Пита од макарони со модар патлиџан

mojakujna