background img
Дек 20, 2017
3639 Views
Коментарите се исклучени на Лесна овошна торта

Лесна овошна торта

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=sA0dPrLbD6c” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

250 мл Кефир
150 гр Шеќер
150 гр Брашно
2 супени лажици Какао во прав
10 гр Прашок за пециво
300 гр Слатка павлака
100 гр Шеќер во прав
Овошје
Чоколадо (за декорација)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson