background img
Ное 18, 2017
2554 Views
Коментарите се исклучени на Лосос со сос од лимон и путер

Лосос со сос од лимон и путер

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=K4TWAvZPURg”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

2 парчиња филе од лосос со кожа
1 главица кромид
Половина лимон (сок)
150 грама бело вино
150 грама павлака за готвење
1 рака свежи магдонос
40 грама путер (3 лажици)
Сол и бибер
Маслиново масло[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
·
Article Categories:
Риба
Mr. Jackson
@mrjackson