background img
Јан 19, 2018
4344 Views
Коментарите се исклучени на Макарони со печурки и кулен

Макарони со печурки и кулен

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=OU8rNtOe0RM” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

200 гр Макарони
1 чаша Маринирани печурки
100 гр Кулен
120 мл Течна павлака за готвење
Путер
40 гр Пармезан
Сол

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Паста
Mr. Jackson
@mrjackson