Пита

Мали пити со јаболка

Состојки:

3 Јаболка
4 лажици Шеќер
1 лажица Цимет
50 гр Ореви
500 гр Брашно
3 лажици Крем јогурт
1 Јајце
1 лажица Маргарин
Половина чаша Растително масло
Половина чаша Шеќер во прав
Половина лажица Прашок за пециво

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Домашна пита со сирење

mojakujna

Пита со зелка и печурки

мојакујна

Пита со јаболка, ореви и цимет

mojakujna