background img
Ное 18, 2017
757 Views
Коментарите се исклучени на Маринирани пастрмки

Маринирани пастрмки

Објавено од

Состојки:

2 пастрмки
6 чешниња лук
1/3 китка магдонос
малку рузмарин
1/2 шолја маслиново масло
1/2 лажичка мелен ким
1 лажичка црвен пипер
1 лажичка сол

Категорија:
Риба