Риба

Маринирани пастрмки

Состојки:

2 пастрмки
6 чешниња лук
1/3 китка магдонос
малку рузмарин
1/2 шолја маслиново масло
1/2 лажичка мелен ким
1 лажичка црвен пипер
1 лажичка сол

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Печена ципура со лук, печурки и домати

mojakujna

Скуши во доматен сос во рерна

mojakujna

Како да зготвите лосос

мојакујна