Месо

Маринирано свинско филе

Состојки:

1 Свинско филе
Компири
Маслиново масло
Рузмарин (сецкан)
Сол

Маринада:
1 лажица Црвен пипер
1 лажиче Кри во прав
1 лажиче Сол
3 лажици Маслиново масло
1 лажиче Буковец

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Свинска печеница со зеленчук

mojakujna

Сочен ролат од свинско месо

mojakujna

Ролат од мелено месо, со сланина, кашкавал и јајца

мојакујна