background img
Јан 19, 2018
4304 Views
Коментарите се исклучени на Мафини со крем и малини

Мафини со крем и малини

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=1M3OeVyNiP8″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

200 гр Брашно
180 гр Шеќер
2 Јајца
100 мл Млеко
50 мл Масло
1 лажиче Прашок за пециво
Ванилин шеќер
Малку сол
150 гр Крем
150 гр Пире од малини
50 гр Шеќер во прав
50 гр Сушени малини

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson