background img
Фев 3, 2018
4884 Views
Коментарите се исклучени на Мека сусам погача

Мека сусам погача

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=p7wtlErHbI8″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

170 мл Млеко
30 гр Квасец
1 лажичка Шеќер
1 лажичка и половина Сол
50 мл Масло
100 мл Јогурт
2 Јајца
60 гр Кисела павлака (20% млечна маст)
600 гр Брашно
6-7 лажици Стопен путер
Сусам

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Погачи
Mr. Jackson
@mrjackson