background img
Дек 6, 2017
1105 Views
Коментарите се исклучени на Мелено месо со јајца и сирење

Мелено месо со јајца и сирење

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=h0iSwGcTLRE” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

масло за пржење
1 сецкан кромид
2 чешниња лук (сецкани)
1/2 сецкана црвена пиперка
100 мл доматен сос
750 гр мелено говедско месо
40 гр ронки леб
1/2 лажица црвен пипер
1 лажица ким
коријандер
8 јајца
100 мл млеко
200 гр сирење
сол и црн пипер
2 лажица доматно пире
100 мл мед
1 лажица чили сос

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Месо
Mr. Jackson
@mrjackson