background img
Дек 10, 2017
1586 Views
Коментарите се исклучени на Мимоза салата

Мимоза салата

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=xe7u9cIcRWU” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

4 средни компири
400-500 гр моркови
6-7 кисели краставички
6 јајца
1 главица кромид
200 гр кашкавал
300 гр салама по избор
300 гр мајонез
100 гр кисела павлака
1 лажичка сол
бибер
1 веза магдонос

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
·
Article Categories:
Салата
Mr. Jackson
@mrjackson