background img
Јан 23, 2018
4844 Views
Коментарите се исклучени на Мимоза салата

Мимоза салата

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=H7HS9_MbkVY” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

250 гр Кисела павлака
300 гр Мајонез
100 гр Црвена зелка
2 Компири
2 Моркови
5 Јајца(варени)
250 гр Холандско сирење
250 гр Шунка
Сол
Бибер

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Салата
Mr. Jackson
@mrjackson