background img
Дек 10, 2017
1158 Views
Коментарите се исклучени на Моцарела стапчиња со доматен сос

Моцарела стапчиња со доматен сос

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=CNvOYM8sp-0″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

24 Mали топчиња од моцарела
6 Канелони
2 Главици лук
1 супена лажица Маслиново масло
400 гр Доматно пире
2 супени лажици Сецкан магдонос
2 супени лажици Табаско сос
Сол
Брашно
Јајце
Презла
Растително масло

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Паста
Mr. Jackson
@mrjackson