Паста

Моцарела стапчиња со доматен сос

Состојки:

24 Mали топчиња од моцарела
6 Канелони
2 Главици лук
1 супена лажица Маслиново масло
400 гр Доматно пире
2 супени лажици Сецкан магдонос
2 супени лажици Табаско сос
Сол
Брашно
Јајце
Презла
Растително масло

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Крцкави макарони со сирење

mojakujna

Тестенини во пикантен сос од зеленчук

mojakujna

Тестенини со спанаќ и пилешко месо

mojakujna