background img
Дек 17, 2017
2297 Views
Коментарите се исклучени на Новогодишни колачиња

Новогодишни колачиња

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=pbaeVTQJpKA” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Тесто:
100 гр Брашно
65 гр Мек путер
75 гр Шеќер
2 Јајца
1⅓ супена лажица Какао во прав
1 супена лажица Прашок за пециво
1 супена лажица Ванилин шеќер

Декорација:
125 гр Путер
125 гр Шеќер во прав
150 гр несолено Крем сирење
Зелена прехрамбена боја
6 Корнети за сладолед
Сребрени шеќерни топчиња

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson