Десерти

Нутела Торта

Состојки:
За тестото:
2 јајца
1/2 чаша шеќер
1/2 чаша млеко
1/3 чаша масло
2 лажици печено какао
1 пакет сода бикарбона
1 пакет со ванилин шеќер
1,5 чаша брашно
0,5 чаша млеко (по печењето)

Крем:
400ml шлаг
2 лажици Нутела

Ганаче:
100 ml шлаг
50g темно чоколадо

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Брз колач со банани

mojakujna

Грчка торта

мојакујна

Рафаело торта

mojakujna