Десерти

Орео тоблероне

Состојки:

150 гр Орео колачи
200 гр Бело чоколадо
100 гр Путер
180-200 мл Конзервирано млеко
70 гр Кандирано манго и папаја
200 гр Црно чоколадо
2 лажици Масло
Малку кокос (црвено-бел)

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Едноставен колач со вишни и ореви

mojakujna

Торта Наполеон

mojakujna

Чоколадни мини ролни со банана

mojakujna