background img
Ное 19, 2017
5107 Views
Коментарите се исклучени на Грчка торта

Грчка торта

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=NxZpnl7HuMg”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

12 јајца
12 лажици шеќер за кората + 5 лажици за филот
12 супени лажици мелени бисквити
12 супени лажици мелени ореви
750 мл. млеко
5 лажици брашно
375 грама маргарин или путер
250 грама шеќер во прав
100 бела чоколада
100 грама млечно чоколадо
150 грама суви бисквити (плазма)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
·
Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson