Десерти

Паметен колач

Состојки:

6 Јајца
180 гр Шеќер
2 лажички Вода
180 гр Маргарин
180 гр Брашно
1 пакетче Ванилин шеќер
Малку сол
750 мл Млеко

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Чоколадна торта со житарки

mojakujna

Едноставен колач со вишни и ореви

mojakujna

Орео тоблероне

mojakujna