background img
Дек 5, 2017
5222 Views
Коментарите се исклучени на „Памук“ погача во форма на цвет

„Памук“ погача во форма на цвет

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=atkSDlmisNw”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

800 гр брашно
1 коцка квасец
1 супена лажица сол
1 супена лажица шеќер
2 јајца
200 мл млеко
3 супени лажици масло
жолчка за премачкување
1/2 чаша масло за попрскување

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Погачи
Mr. Jackson
@mrjackson