Риба

Печена ципура со лук, печурки и домати

Состојки:

2 парчиња Ципура
Сол
Црн пипер
Лимон
2 чешниња Лук
Магдонос
Масло
200 гр Печурки
Шери домати
50 гр Путер

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Скуши во доматен сос во рерна

mojakujna

Лосос со сос од лимон и путер

мојакујна

Крап со ориз и грашок

mojakujna