Доручек

Печени гевречиња со сусам

Состојки:

3 чаши Брашно
Сусам
2 лажички Сол
1 супена лажица Сув квасец
3 супени лажици Растително масло
4 супени лажици Меласа
1 чаша Вода

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Проја со спанаќ и сирење

mojakujna

Домашна кифла со шунка и кашкавал

mojakujna

Мексикански доручек-Тако од сланина

mojakujna