Главно јадење

Печени компири со мелено месо и домати

Состојки:

800 гр Големи компири
3 Домати
2 супени лажици Масло
500 гр Мелено месо
Сол
Црн пипер
250 гр Крем фреш
1 супена лажица Оригано
100 гр Моцарела
Свежи листови од оригано

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Ориз по манастирски начин

мојакујна

Посни сарми од кисела зелка

mojakujna

Сецкајте го зеленчукот како професионален готвач!

мојакујна