Месо

Печено свинско со сос и кашкавал

Состојки:

1 кг Свинско месо
3 супени лажици Доматно пире
2 супени лажици Павлака
2 супени лажици Мајонез
1 супена лажица Сенф
2 чешниња Лук
150 гр Кашкавал
Црн пипер
Сол

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Свинска печеница со зеленчук

mojakujna

Ролат од говедско месо

mojakujna

Ролат од мелено месо, со сланина, кашкавал и јајца

мојакујна