background img
Дек 8, 2017
3027 Views
Коментарите се исклучени на Печено телешко месо

Печено телешко месо

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=PD_BLCAPrSI”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

1 кг телешки гради
1 голема главица кромид
1 главица лук
500 гр компири
1 рачка целер
3 моркови
сол
вегета

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Месо
Mr. Jackson
@mrjackson