background img
Дек 9, 2017
1735 Views
Коментарите се исклучени на Пилешка супа со грашок и компири

Пилешка супа со грашок и компири

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=NbAcUnfJ9uM”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

3 Варени пилешки копани без коски
1 Главица кромид
2 Супени лажици маслиново масло
3 Компири
1 Супена лажица брашно
300 гр Грашок од конзерва
Магдонос
Сол
Црн бибер
Црвен пипер (по вкус)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Чорба
Mr. Jackson
@mrjackson