Чорба

Пилешка супа со грашок и компири

Состојки:

3 Варени пилешки копани без коски
1 Главица кромид
2 Супени лажици маслиново масло
3 Компири
1 Супена лажица брашно
300 гр Грашок од конзерва
Магдонос
Сол
Црн бибер
Црвен пипер (по вкус)

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Чорба од говедско месо со фстаци

mojakujna

Вкусна супа со печурки

mojakujna

Крем супа од тиква

мојакујна