Пилешко

Пилешки гради во слатко-кисел сос

Состојки:

6 Kомпири
50 мл Маслиново масло
Сол и Црн пипер
Свеж рузмарин
2 парчиња Пилешки гради
200 гр Боранија
10 Шери домати
80 мл Оцет
50 мл Маслиново масло
5 лажички Мед
2 главици Лук
1/2 лажичка Црвен пипер
1 лажица ситно сецкана Мајчина душица

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Пилешки гради обвиткани со сланина

mojakujna

Пилешко “ПИКАСО”

мојакујна

Пилешка салата со печурки

мојакујна